PZP online porovnanie

Rozbité auto a čo teraz? Spravili ste si predtým porovnanie PZP?Každý majiteľ motorového vozidla asi pozná situáciu, keď musel kvôli povinnosti mať uzatvorené povinné poistenie zodpovednosti za škodu obehávať poisťovne, aby zistil konkrétne ceny poistenia. V dnešnej dobe internetu už ale nie je nič ľahšie, ako si všetky ponuky zistiť rýchlo, naraz a ešte aj z pohodlia domova. Preto si spravte porovnanie PZP online a zaistite si najlacnejšie PZP na Slovensku vďaka portálu Uzavripzp.

Ako funguje PZP online?

Poistná kalkulačka predstavuje pohodlný nástroj, vďaka ktorému rýchlo a jednoducho spravíte PZP online porovnanie vášho vozidla. A to všetko jednoducho z pohodlia domova. Uzatvorenie PZP pomocou kalkulačky predstavuje pohodlnú možnosť pre tých, ktorí hľadajú čo najnižšiu cenu povinného poistenia vozidla.

Pri vypĺňaní formulára kalkulačky budete musieť zadať viacero údajov, ktoré sa týkajú poisťovaného vozidla a tiež aj držiteľa vozidla. Poisťovňu budú zaujímať také informácie, ako okres, v ktorom sa vozidlo v súčasnosti nachádza či účel využitia vozidla. Taktiež ešte zadáte údaje ako:

Tieto údaje je potrebné vypĺňať podľa technického preukazu vozidla.

Na cenu povinného poistenia vplývajú samozrejme aj údaje o majiteľovi vozidla. V tejto časti najprv uvediete:

 • či ste fyzická alebo právnická osoba,
 • uvediete dátum narodenia,
 • PSČ a miesto trvalého bydliska,
 • dátum získania vodičského oprávnenia, ako aj sériové číslo tohto preukazu.

Dôležitú úlohu zohráva aj to, či ste už spôsobili dopravnú nehodu, ak áno, tak ako dlho už jazdíte bez nehody.

V ďalšej časti formulára budete zadávať:

 • dátum, od ktorého by malo poistenie začať,
 • uvediete, či už máte vaše vozidlo poistené u inej poisťovni,
 • či máte uzatvorené aj iné poistenie, ako napr. poistenie domu a pod.,
 • či vlastníte účet v OTP banke.

Taktiež si budete môcť vybrať, v akom intervale budete chcieť poistku splácať. Na cenu PZP online vplývajú aj údaje, ako napr. či máte dieťa do 15 rokov.

Po samotnom odoslaní výpočtu

Po odoslaní vyplneného formulára sa vám za malú chvíľku objavia jednotlivé ponuky rôznych poskytovateľov. Ak vás niektorá ponuka zaujme, môžete v tom momente aj uzatvoriť povinné poistenie auta. Ak si nebudete istý žiadnou ponukou, nikto vás nebude nútiť poistenie uzavrieť.

Možno sa pýtate, či cena, ktorú vám vypočíta a spraví porovnanie PZP kalkulačka bude totožná s cenou, ktorú by vám ponúkli aj v poisťovni, prípadne či sa vám ešte nenavýši. Môžeme vás však ubezpečiť, že táto suma je správna a konečná. Ak uzavriete poistku na danej stránke, nemáte sa čoho obávať. Pozor si však musíte dať pri vypĺňaní formulára, pretože za nesprávne vyplnené údaje poisťovňa nemôže. Je preto potrebné, aby ste dobre odkontrolovali všetky dáta, ktoré budete do formulára zadávať. V prípade technických údajov odporúčame, aby ste pri sebe mali aj technický preukaz vozidla, z ktorého údaje opíšete. Kontrola zadaných údajov ostáva teda na vás, aj keď samozrejme neskôr budete mať čas urobiť nápravu, teda nahlásite chybu poisťovni. Ak by ste však ešte poistku nezaplatili, jednoduchšie bude, ak uzatvoríte poistenie nanovo už so správne vyplneným formulárom.

Nenechajte si újsť zľavyPZP porovnanie to sú aj zľavy, bonusy či asistenčné služby

Na Slovensku pôsobí dokopy 11 poskytovateľov. Sú to konkrétne títo:

 • Allianz – Slovenská poisťovňa,
 • AXA,
 • ČSOB poisťovňa,
 • Generali Slovensko,
 • Genertel,
 • Groupama,
 • Komunálna poisťovňa,
 • Kooperativa,
 • Union,
 • Uniqa,
 • Wüstenrot.

Ako vidieť, poskytovateľov je pomerne veľa. Poisťovne teda aby prilákali k sebe stále nových zákazníkov, musia prichádzať na trh s atraktívnou ponukou poistenia. Robia tak formou širokej škály bonusov k PZP zdarma, akými sú napr.:

 • krytie škôd na dopravnom prostriedku spôsobených živelnou pohromou,
 • poistenie úrazu  či trvalých následkov úrazu celej posádky vozidla,
 • krytie škody na vozidle vinníka spôsobenej stretom so zverou,
 • poistenie batožiny,
 • či čelného skla vozidla.

Cenu povinného zmluvného poistenia poisťovne zatraktívňujú aj viacerými zľavami, ako napr.:

 • zľavou za bezškodový priebeh,
 • zľavou pre držiteľov ZŤP preukazu,
 • zľavou za prejav vernosti k danej poisťovni a podobne.

Zľavu vám poskytnú napr. aj pri voľbe platenia vašej poistky ročne alebo za uzatvorenie poistky online.

Pri výbere povinného zmluvného poistenia by ste sa ale nemali rozhodovať len na základe ceny poistky či poskytnutých zliav, mali by ste si všímať aj faktory nefinančného charakteru. Nimi sú napr. dostupnosť poisťovne v mieste vášho bydliska, taktiež kvalita asistenčných služieb či zákazníckeho servisu. V prípade škodovej udalosti by vás určite nepotešilo, že vaša poisťovňa má zazmluvnený servis v meste vzdialenom aj niekoľko desiatok kilometrov.

Asistenčné služby

Poisťovne samozrejme k PZP porovnaniu pripájajú zdarma aj nejaký ten balík základných asistenčných služieb. Ich rozsah a kvalita sa však líši od poisťovne k poisťovni. Vo všeobecnosti vám však asistenčné služby pokryjú služby ako príchod technika a opravu vozidla na mieste nehody, odťah vozidla, náklady za manipuláciu s vozidlom a za vyprostenie, či zabezpečenie náhradného vozidla. V rámci asistenčných služieb by vám poisťovňa mala zabezpečiť aj ubytovanie či uhradiť náklady za spiatočnú cestu v prípade nehody, poruche alebo krádeži vozidla. Asistenčné služby však nie sú poskytované len pri nehode, ale aj pri menej závažných prípadoch, ako napríklad pri strate kľúčov, nedostatku paliva, defekte pneumatík, vybitej batérii, starostlivosti po nehode a podobne.

V určitých prípadoch vám však poisťovňa môže odmietnuť plnenie akýchkoľvek asistenčných služieb. Niektoré poisťovne môžu mať v podmienkach zmluvy napríklad obmedzenie veku vozidla, čiže asistenčné služby sa nebudú týkať starších vozidiel. S poskytnutím asistenčných služieb nemôžete rátať vtedy, ak sa vám nehoda stala mimo Slovenska a krajín EÚ. Samozrejmosťou je, že vám poisťovňa neposkytne asistenčné služby, ak ste porušili dopravné predpisy, prekročili ste rýchlosť, bol u vás zistený alkohol alebo požitie omamných látok, prípadne je vaše vozidlo v nevyhovujúcom technickom stave.

Čelné sklo

Špecifickým problémom je preplatenie škody na čelnom skle vozidla. Aj keď povinné zmluvné poistenie online zahŕňa aj preplatenie tejto škody, je len malá šanca, že by vám poisťovňa túto škodovú udalosť preplatila. Hlavným problémom je, že na úhradu z povinnej poistky by mal poistnú udalosť ohlásiť vinník, ktorého je však v prípade odrazeného kamienka možné len veľmi ťažko identifikovať. Najistejšie preto bude, ak si čelné sklo pripoistíte samostatne. Aj na to si môžete spraviť porovnanie ceny poistenia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *