Rizikové poistenie a jeho kalkulačka

Výpočet je veľavravnýV prvom rade si odpovedzme na otázku: čo je to riziko? Laicky povedané, ide o nejakú udalosť s negatívnymi účinkami, ktorá na vás striehne odvšadiaľ a ktorá vám môže spôsobiť veľké nepríjemnosti nielen zdravotného, ale aj finančného charakteru. Niektorí sa môžu popýšiť tým, že prežili bezstarostný život bez akýchkoľvek nepríjemností tohto typu, na iných zas nepríjemností číhajú na každom rohu. Nikdy nemôžete so stopercentnou istotou povedať, že vám sa nič nestane. Pre predvídavých je tu rizikové poistenie, ktoré sa snaží pomôcť vám a vašim najbližším v prípade, že sa nejaká nepríjemná zmluvne stanovená situácia zrealizuje. Možno si myslíte, že cena tohto produktu je veľmi vysoká, no nemusí to byť tak celkom pravda, o čom vás dokáže presvedčiť aj kalkulačka rizikového poistenia.

Na čo slúži a ako funguje?

V predstavujúcom odseku sme tak matne naznačili účel tohto typu zabezpečenia. Základne rizikové životné poistenie poisťuje riziko smrti prípadne úrazu. To znamená, že po realizácii udalosti fatálneho typu sú peniaze z produktu odovzdané najbližším poistenca. Pri riziku úrazu závisí od jeho rozsahu. Ak je poistenec schopný konať sám za seba, tak čiastka je vyplatená jemu, ak nie je schopný, je vyplatená právne najbližšej osobe. Zhrňme teda účel. Základným cieľom rizikového životného poistenia je pomôcť vám a vašim blízkym znášať následky z úrazu alebo smrti. Aby sme to spresnili, ide o pomoc finančného charakteru.

Fungovanie tohto produktu sme už tiež naznačili. Po tom, čo ste si nejaký produkt po podrobnom preskúmaní vybrali, je potrebné ho aj zaplatiť. Platenie akéhokoľvek poistenia, teda aj rizikového životného, prebieha tak, že sa platí buď jednorazovo na dlhé obdobie alebo po mesačných splátkach. To zabezpečuje, že v prípade realizácie vybranej zmluvnej poistnej udalosti, máte nárok na vyplatenie celkových nákladov spojených s touto udalosťou. Pričom nezáleží na tom, či sa udalosť stane deň po uzavretí poistenia alebo až o niekoľko mesiacov. Suma, ktorú pravidelne vkladáte, nie je vratná, a to ani za predpokladu, že produkt budete chcieť zrušiť. Samozrejme, je nejaká doba, počas ktorej môžete od zmluvy odstúpiť, zistiť ju však bude na vás a to priamo u sprostredkovateľa produktu.

Chcete len základné veci alebo čosi viac?Rozšírte si svoj základný balíček

Základné rizikové životné poistenie si môžete rozšíriť aj o takzvané pripoistenia. Tie predstavujú také poistné udalosti, ktoré sa bežne stávajú (pričom nemusí ísť len o smrť). Treba ale počítať s tým, že čím obsiahlejší balíček si „nabalíte“, tým sa bude suma produktu zvyšovať. Riziko smrti si môžete rozšíriť o riziko úrazu, poškodenia zdravia/choroby, straty zamestnania, invalidity, no jednou z často využívaných možností je pripoistenie dieťaťa, čo môže byť užitočné hlavne pre rodičov energických detí. Myslíte si, že by vás to vyšlo veľmi draho? Neuvažujte, radšej si to rovno bezplatne pozrite v kalkulačke rizikového životného poistenia, na ktorú sme vám poskytli odkaz hore.

Porovnanie ceny online

Vaše rizikové životné poistenie môžete mať rýchlejšie, než ste si možno mysleli, a to vďaka porovnaniu online, ktoré vám vygeneruje nástroj kalkulačka. Jeho fungovanie sme vám naznačili už vyššie, no buďme konkrétnejší. Aby ste zistili všetky pre vás dostupné možnosti, je nutné, aby ste vypísali jeden formulár. Do neho vypíšete niekoľko údajov ohľadom vašej situácie, odošlete ho a v najbližších sekundách alebo minútach si môžete nájsť buď vo vašej mailovej stránke alebo priamo na stránke, kde ste využili kalkulačku, systematicky zoradené výsledky všetkých vašich dostupných možností. Celý tento proces je veľmi rýchly, ak si ho porovnáte s osobným zisťovaním a porovnávaním ponúk, ktoré vám môže zabrať aj niekoľko hodín času a samozrejme za podmienky, že vám to odoberie vaše voľno. Online to máte do niekoľkých minút a bez toho, aby ste niekam chodili.

Na výber vhodného produktu si doprajte dosť času a ak treba, tak využite odborné rady poradcov – najlepšie však nezávislých. Jeden vám je k dispozícií aj na hore odkazovanej stránke a jeho pomoc vám je dokonca dostupná úplne bezplatne. Poradcovia pracujúci pre konkrétne spoločnosti sa vás budú snažiť nalákať na ich stranu, čo je logické, no pre vás by to mohlo byť nevýhodné, pokiaľ vám niekto nepovie objektívne, ktoré rizikové životné poistenie online  z porovnania kalkulačky by bolo pre vás to najlepšie.

Ak vás rizikové životné poistenie zaujalo, viac o ňom si môžete prečítať aj kliknutím na tento článok na Pravde alebo priamo na hore zmienenej stránke, kde je vám k dispozícii hneď aj bezplatné porovnanie ceny produktu pomocou kalkulačky online.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *