Pôžičky už poskytujú aj nezamestnaným

Rad ľudí čakajúci na prácuNemáte trvalé zamestnanie prípadne žijete zo štátnych či iných príspevkov? Každý mesiac sa vám podarí z prijatých financií vyjsť, avšak keď nastane taká situácia, ktorá vyžaduje, aby ste zaplatili viac ako môžete, môže to byť problematické. Na koho sa potom obrátiť? Ľudia, ktorí vás obklopujú, sa väčšinou nachádzajú v takej istej situácii ako vy. Preto by sme vám chceli predstaviť inú možnosť. Pôžičky niektoré spoločnosti oficiálne poskytujú aj nezamestnaným. Aké podmienky treba spĺňať a komu každému sú určené, si hneď povieme. Najprv by sme však zdôraznili, že ich môžete získať jedine u nebankových spoločností.

Náročné na získanie?

Veľkou výhodou pre každého je, že pôžičky pre nezamestnaných patria k jedným z najjednoduchších, čo sa podmienok na ich získanie týka. Keďže pri väčšine týchto produktov je nevyhnutné mať trvalé zamestnanie, títo poskytovatelia sa „pochlapili“ a najprísnejšie kritérium úplne vymazali. Samozrejme, tí žiadatelia, ktorí sú úplne bez príjmu, asi veľmi spokojní nebudú. Nejaký zdroj peňazí mať treba, veď ako by potom bolo možné požičanú sumu vrátiť?

Bez dokladovania príjmu

Ako sme v predchádzajúcom odseku naznačovali, rýchle pôžičky pre nezamestnaných sú vo väčšine prípadoch bez dokladovania príjmu. Pravdou je aj to, že niektorí poskytovatelia od vás môžu požadovať zadanie vašej mesačnej mzdy, pričom ju nemusíte vôbec dokladovať. Informácie do žiadosti uvádzajte pravdivo, ináč na to môžete doplatiť jedine vy.

Bez ručenia

Pri tomto finančnom produkte nemusíte dokonca ani ničím ručiť. Ak by ste natrafili na ponuku, kde vás poskytovatelia budú nútiť niečím ručiť, určite tak nerobte, pokiaľ žiadate o nízke sumy resp. o sumy, ktoré ani zďaleka nesiahajú na hodnotu vašej nehnuteľnosti. Radšej sa snažte nájsť iný spôsob, pretože kvôli niekoľkým stovkám prísť o strechu nad hlavou, nemusí byť veľmi príjemné. Pôžičky pre nezamestnaných ihneď a bez ručenia je možné nájsť u každého seriózneho poskytovateľa tohto produktu.

Bez registra

V mnohých prípadoch sú rýchle pôžičky pre nezamestnaných dostupné aj bez registra. Pokiaľ sa však nežiada dokladovanie príjmu, či ručenie, daná spoločnosť potrebuje mať vo svojich zákazníkov nejakú dôveru, a tú nadobudne tým, že si skontroluje register dlžníkov. Ak dokladujete nízky príjem a k tomu máte podlžnosti v iných spoločnostiach, je logické, že šance na schválenie žiadosti budú veľmi nízke.

Väčšinou sú tieto štyri vyššie zmienené podmienky nekombinovateľné, ale nehovoríme, že je nemožné takúto ponuku nájsť a môžete to hneď vyskúšať na hore uvedenej stránke, ktorá spolupracuje s viacerými spoločnosťami, teda šanca, že nájdete to, čo hľadáte, je skutočne vysoká.

Najhlavnejšou podmienkou je, aby bol žiadateľ plnoletá osoba. Rýchle pôžičky pre nezamestnaných nie sú určené len pre tých, ktorí hľadajú zamestnanie, ale aj pre dôchodcov, pre študentov, pre ženy na materskej, pre živnostníkov atď.

Rýchle doručenie

Zapisovanie do zošitaAk viete, ako správne požiadať a koho požiadať, nemusíte sa báť, že budete čakať aj dni. Najhlavnejšou výhodou pôžičky pre nezamestnaných je to, že je svojim žiadateľom doručená skoro ihneď. Vo väčšine prípadoch funguje do 24 hodín, to znamená, že napr. ráno požiadate a večer už môžete mať peniaze na účte. Ak toho práve spoločnosti nemajú veľa a vy spĺňate podmienky, z peňazí sa môžete tešiť už do 10 minút od schválenia.

Ako požiadať?

Ak chcete peniaze čo najrýchlejšie, môžete o nich požiadať online, cez sms alebo telefonicky. Osobnú žiadosť by sme vynechali, pretože nebankové spoločnosti majú svoje pobočky len veľmi zriedkavo a kým by ste nejakú našli, mohli by ste stratiť veľa času. Plus nie je isté, že by vás vyplatili okamžite. Na peniaze by ste opäť museli nejakú dobu počkať.

Najrýchlejšou a najlacnejšou metódou sú rýchle pôžičky pre nezamestnaných online, ktoré ušetria aj hodiny vášho času, plus vedia zamedziť tomu, aby ste si zvolili nevhodný produkt. Máte možnosť si presne pozrieť, koľko by ste splatili. Stačí len vypísať jeden formulár a už len čakáte. Môžete vypísať buď konkrétnu žiadosť alebo multižiadosť, ktorá vašu žiadosť odošle do viacerých spoločností, čo zvyšuje vaše šance na schválenie nejakého produktu. Ak vám ich bude schválených viac, môžete sa rozhodnúť, ktorý produkt bude pre vás výhodnejší.

Inou ponúkanou alternatívou sú sms pôžičky pre nezamestnaných ihneď. Propaguje sa síce, že sú poskytované veľmi rýchlo ale oproti online žiadosti nemajú šancu. Online môžete mať peniaze už do 24 hodín, zatiaľ čo sms žiadosť sa môže natiahnuť aj na 4 dni. Niektorí poskytovatelia požadujú online registráciu, aby ste mohli využívať sms pôžičky pre nezamestnaných a takisto si účtujú pomerne vysoké poplatky za sprostredkovanie sumy. Všetci kontrolujú register a nezamestnaným sú reálne schválené len v minimálnom množstve.

O koľko možno požiadať a kedy splatiť?

Rýchle online pôžičky pre nezamestnaných vám vedia pomôcť až o 350 eur a ak máte šťastie, tak aj o 500 eur. Opäť raz zdôrazňujeme, aby ste si dávali veľký pozor na to, o akú sumu žiadate, aby ste ju vedeli splatiť, ako aj na to, od koho žiadate. Niektoré spoločnosti sú stále úžernícke, ale ak sa obrátite na hore zmienenú stránku, máte istotu, že spoločnostiam v nej môžete veriť. Ak potrebujete len skutočne malú čiastku, tak vás potešíme, pretože žiadať môžete už od 20 eur.

Doba splatnosti tohto produktu je variabilná a závisí od jednotlivých poskytovateľov. Väčšinou sa však pohybuje do 30 dní. A ak žiadate menej, je možné, že splatnosť bude len niekoľkodenná (napr. do 15 dní). Ako iste viete, ak splácate, vraciate vyššiu sumu, a to práve kvôli úrokovej sadzbe. Niektoré spoločnosti však svojim novým zákazníkom úrok odpúšťajú.

Ak máte o rýchlych pôžičkách pre nezamestnaných nejaké otázky, opýtajte sa ich na tejto stránke, ktorá vám ponúka tie najlepšie a najvýhodnejšie finančné produkty, alebo si prečítajte iný článok.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *